Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasilanie awaryjne by Id-ea
(2022-09-11, 09:08 PM)bialy100k napisał(a): Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogować
(2022-09-11, 05:53 AM)Buła napisał(a): Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogowaćPo co zaraz tak ? Jak do testu pojemnosci to starczy zarowka i odrobina dyscypliny w pomiarach. 
Płytka z ali robi to samo tylko mniej trzeba się bawić. 
Kwestia pomiaru napięcia i prądu.

Tak i nie. Da się, ale bardzo proste to nie jest, nie mówiąc już o wygodzie.

Kupuję docelowo kilkanaście ogniw 300Ah, typowy prąd pracy 30-100A (max  jaki łyka długotrwale inwerter to 150A a wg. specyfikacji ogniw krótkotrwale można dawać i 2C czyli 600A)
typowe napięcia pracy:

Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogować

"Łapanie" rozpoczęcia gwałtownego spadku napięcia nie jest bardzo proste, podobnie z ładowaniem.

No ale policzmy:
R_żarówki= 3.2/40A =0.08 Ohm. Dla typowych samochodowych 12V/0.08=150A, czyli wychodzi żarówka 1800W na 12V. Albo 33 samochodowe równolegle (po 55W). Też to trochę kosztuje. Można szukać jakichś nagrzewnic czy czajników samochodowych (ale też nie za darmo).
Z kolei rozładowując niskimi prądami nie znamy charakterystyki pracy w obciążeniu zbliżonym do nominalnego.

Oczywiście przy mniejszych bateriach to jest dużo prostsze.

A, czekaj bo Ty o polimerach mówisz. Te są bardziej upierdliwe. 
Staraj się rozładowywać możliwie małym prądem. Nie ważne czy polimer czy agm. Przedłużysz im trwałość i to znacznie. 
Nad polimerami jeszcze mocno nie myślałem. Czekam aż rynek trochę się ucywilizuje. Kwestia czasu bo popyt jest ogromny.
Odpowiedz
Kupiłem prosty tester za ok 150 zl. Cena niska, wiarygodnosc wystarczajaca. Pierwsze testy też uwiarygodiły zakup. Teraz czeka mnie więcej testów. 2 juz zrobione. Jeszcze jakieś10 alumulatorów do sprawdzenia.
[Obrazek: 9.jpg]
Odpowiedz
(2022-09-11, 10:07 PM)Buła napisał(a): Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogowaćA, czekaj bo Ty o polimerach mówisz. Te są bardziej upierdliwe. 
Staraj się rozładowywać możliwie małym prądem.

To, że w miarę możliwości minimalizować - to ja wiem. Nawet czajnik planuję kupić mały, z 750W Smile
Idę w tym kierunku (choć nie na taką skalę - bo u mnie 1 faza, nie froniusy a już mam budżetowca 3.6kW etc.):

Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogować (bardzo polecam kanał, sensowny, wyważony i raczej policzony)
AKA emir - Irlandia, Munster.
Odpowiedz
@bialy100k
Super kanał;
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości