Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Test, jak radzić sobie gdy wyłączą nam prąd
U mnie wysokie drzewa w dużych ilościach na działce mojej i sąsiedzkich, a także usytuowanie domu względem stron świata, uniemożliwiają założenie paneli (w sensie - ich efektywność byłaby niewielka).
Agregat Hondy 2KW, benzyna, wolnostojący garaż - niestety słychać w promieniu kilkudziesięciu metrów, szczególnie w nocy.
Sad
Marian
Odpowiedz
Kilkadziesiąt metrów to i tak mało. Te agregaty co mają nieliczni sąsiedzi słychać nawet z ok. 1km.
Odpowiedz
Ten agregat, włączony w trybie ECO, jest stosunkowo cichy. Ale ciągle NIEWYSTARCZAJĄCO cichy.
Marian
Odpowiedz
Również mam panele ale dodatkowo planuję założyć tzw. światło awaryjne. Tj. światło które nie jest zbyt mocne, można je sterować, można użyć do zaciemnienia tu zastosuję diody. Pewnie zakupię sznury RGB aby można było zmienić kolor. To dlatego że nie wiem jaki kolor będzie najlepszy do zaciemnienia. Musi być oszczędny aby długo chodził na akumulatorach. Bo przecież nie tylko oświetlenie jest w domu. Lodówkę jak koledzy, przetestowałem i czekam na nowy inwerter który ją pociągnie. Poprzedni nie dawał rady przy starcie.
Odpowiedz
Użyj programowalnego sterownika do listw led i po kłopocie - kolor dobierzesz w praktyce lub zmienisz na bieżąco.
Odpowiedz
Aby odczytać wiadomość musisz się zarejestrować lub zalogować
Odpowiedz
Odpowiedz
Odpowiedz
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości