Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrzewanie węglowe
Właśnie przyszły zwiekszone pensje na obniżonym podatku i zwroty zus.
Inflacja poszybuje jak oszalała.
Odpowiedz
Przede wszystkim to nie są Twoje pieniądze tylko państwa bo państwo je wydrukowało.
A nie drukujemy pieniędzy do oporu tylko dlatego żeby inne kraje nie podpatrzyli tej taktyki. Dzięki temu nasze państwo może kupować węgiel za granicą bo jak zabraknie pieniędzy to je drukujemy. Ale to trzeba małymi krokami
Odpowiedz
(2022-07-28, 10:21 PM)Bura2 napisał(a): Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogowaćPrzede wszystkim to nie są Twoje pieniądze tylko państwa bo państwo je wydrukowało.
A nie drukujemy pieniędzy do oporu tylko dlatego żeby inne kraje nie podpatrzyli tej taktyki. Dzięki temu nasze państwo może kupować węgiel za granicą bo jak zabraknie pieniędzy to je drukujemy. Ale to trzeba małymi krokami

Masz racje, to nie jest mój dług tylko państwa. Dlatego możliwie szybko trzeba go rozproszyć na to co nie jest długiem, na dług obcych państw, na użytkowe wartosci.
Odpowiedz
??? Jaki dług gościu? Jak masz 100 zł w portfelu i dostaniesz od pracodawcy 20 zł i chowasz je do portfela to co masz 20 zł długu? Może Ty bo ja mam 120 zł w portfelu i 0 zł długu.

Zero wiedzy o ekonomii dajecie sobie wcisnąć jakieś brednie typu "Rozproszyć dług na dług państw obcych" czyli sprzedać nas Czechom i Słowakom. Będziesz potem do końca życia jeść same knedliki.

Nie będziesz mieć nic, będą knedliki, będziesz szczęśliwy
Odpowiedz
EDIT: A tymczasem rząd będąc pod wrażeniem kreatywności rodaków w związku z dodatkiem węglowym przygotował nowelizację która mocno uszczelnia system.
W skrócie:

1. Osoby, które zmieniły swoje deklaracje po 11 sierpnia br. nie dostaną dodatku. <- oczywiście chodzi o węglowe źródło ciepła dodane po 11.08. 
  2. Na jeden adres będzie przysługiwał tylko jeden dodatek.
  3. Kto pierwszy złożył wniosek pod danym adresem ten otrzyma pieniądze.
  4. Jeśli otrzymasz dodatek na inne źródło np. gaz to nie będzie przysługiwał ci dodatek węglowy.
  5. Zostaje wydłużony czas wypłaty dodatku do 2 miesięcy, ale nie później niż do końca roku.
  6. To czy wniosek jest zgodny z prawdą ma być weryfikowane. Sprawdzone mają być informacje zebrane przy opłatach za odpady komunalne, przyznanych świadczeniach rodzinnych, wychowawczych, z dodatku osłonowego i mieszkaniowego oraz dane zgromadzone w rejestrze PESEL oraz rejestrze mieszkańców.
  7. W przypadku wątpliwości może zostać przeprowadzona kontrola w Twoim domu. Jeśli odmówisz to wniosek zostanie rozpatrzony odmownie.
  8. Jest też mowa o wywieszeniu informacji o okresowych kontrolach źródeł ciepła przez kominiarzy.
  9. Wnioski już przyjęte, ale nierozpatrzone mają podlegać nowym zasadom.

ad. 1 A dziwiliście się czemu składam przed wszystkimi jak pisałem -> Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogować 
Już projekt miał tyle luk że uszczelnienie lub brak $ był tylko kwestią czasu. Korekty deklaracji w CEEB złożyłem w lipcu Smile

Tym i poniższym ruchem rząd pozbył się chyba większości wniosków ?

ad. 2 Do przewidzenia że tak będzie. Jeden mój znajomy zameldował paręnaście osób u siebie Sad 

ad. 3 Dlatego zawsze należy być czujnym i nie zwlekać z decyzją. Lepsza zła niz żadna. Tak jak z zapasami czy ewakuacja - kto nie zdąży pierwszy ten zostanie na lodzie.

ad. 4 Węglowy jest póki co najwyższy. 

ad. 5 Cóż począć...

ad. 6 A co to da w świetle pkt 2 ??? Teraz to ruch bez sensu zupełnie. 

ad. 7 To jak poker - trzeba być gotowym że ktoś sprawdzi. Złota zasada z wszelkimi urzędami - miej przygotowane wszystko zawczasu. Kontroli nie ma się co bać bo w CEEB też jest babol Smile
Pod jedna pozycją w deklaracji mamy cały miks: "Kominek / koza / ogrzewacz powietrza na paliwo stałe (drewno, pellet lub inny rodzaj biomasy, węgiel)"
Nie zrobili podziału zawczasu co idealnie wykorzystałem. Z poziomu CEEB drewno=wegie=pellet. Profeska.

ad. 8  A to nie wiem co ma do rzeczy. Zupełnie inne przepisy to regulują. 

ad. 9 A to oznacza że w niektórych gminach może się udać pozyskać dodatek na wszystkie "rodziny" w jednym domu.
Odpowiedz
Aby odczytać wiadomość musisz się zarejestrować lub zalogować
Odpowiedz
Odpowiedz
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości