Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapa okolicy
Obecnie moim najlepszy źródłem aktualnych i darmowych map okolicy jest geoportal. Najczęściej robię sobie takie mapy w skali 1:10.000, są na tyle szczegółowe ze już coś widać i równocześnie na tyle oddalone że można je drukować i nie mieć kolosalnej płachty. Do tego mam kopię w wersji elektronicznej na pendrive i w telefonie.
Warstwa BDIT10k wydaje się najwygodniejsza. 
Przykładowa mapa:

.jpg   mapa.jpg (Rozmiar: 169.18 KB / Pobrań: 72)

Na tak sporządzonych mapach zaznaczam sobie ciekawe miejsca:

1. Apteki, gabinety dentystyczne, weterynaryjne, lekarskie, szpitale, przychodnie itp. 
2. Sklepy i magazyny z żywnością
3. Sklepy z bronią
4. Ujęcia wody
5. Budynki prywatne z ciekawą lub groźna zawartością (tak oznaczam też ludzi)
6. Sklepy ze sprzętem narzędziowym/budowlanym
7. Policja / straż pożarna (i inne ciekawe służby)

Do tego gromadzę też mapy kanałów, schematy energetyczne, gazowe, wodociągowe i kanalizacyjne. Tu mam tylko główne linie, nie mam wszystkich szczegółowych w formie wydrukowanej.
Odpowiedz
A na OpenStreetMap patrzyłeś?
Kiedyś było tam całkiem sporo dobrze opracowanych map, łącznie z mapami zawierającymi lokalizacje studni, hydrantów ppoż itp.
Odpowiedz
Tak. Główną wadą jest OpenStreetMap jest brak BDIT10k i aktualnych zdjęć terenu.
Odpowiedz
Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogować coś piszą o OSM i BDIT10k ...
A co do terenu - to mapa, a nie katalog zdjęciowy ...
Odpowiedz
(2021-08-02, 10:05 PM)peryskop napisał(a): Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogowaćAby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogować coś piszą o OSM i BDIT10k ...
A co do terenu - to mapa, a nie katalog zdjęciowy ...

Teren też się przydaje. W sytuacji gdy mam iść na przełaj to właśnie aktualne zdjęcia satelitarne są dla mnie cenną wskazówką. M.in. dlatego odszedłem od map wojskowych - te do których miałem dostęp były po prostu stare.
Odpowiedz
Aby odczytać wiadomość musisz się zarejestrować lub zalogować
Odpowiedz
Odpowiedz
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości