Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet - Starlink
No i robi się ciekawie. Starlink zredukowal właśnie ceny i to znacząco. Sprzęt 2300 jednorazowo i  miesięcznie 230pln abonamentu. 
Dawno takiego dylematu nie miałem. 

Jest jeszcze spora wada - uwiązanie do lokalizacji. 
Ktoś wie czy to można zmieniać podczas umowy i jak to wygląda?
Edit: już wiem, da się. 
Edit 2: w bol2 jest zasieg. 
Ból głowy rośnie. Bo jednak ponad 200pln wywalane co miesiąc to nie jest pomijalne.
Edit 3: Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogować 
Niby droższy ale ma opcje zawieszania usługi niby znów z gwarancją wznowienia. Do tego swobodne przemieszczanie nadajnika i znów ponoć jego niższy priorytet. 
Czyli pomijanie pojemnosci która ogranicza odbiorców domowych ?
Nowa wada: nie da się na firmę żadnej z tych usług
Edit 4: czy da się sterować usluga z zawieszonego łącza?
Edit 5: według informacji sprzed 3 tyg nie da się wznowić usługi rv bez alternatywnego połączenia.
I znów pytanie czy to ograniczenie techniczne czy mając działające konto starlink kogoś innego możemy się połączyć z naszego sprzętu?
Odpowiedz
To podsumowując, bo już wiem praktycznie wszystko:
1.wersja rv jest droższa ale można ją zawieszać do woli i wznowienie nie wymaga ponownej akceptacji czy oceny stanu dostępności obszaru.
2. Jak zawieszasz to przestaje działać z końcem okresu rozliczeniowego.
3. Okres startuje w momencie wznowienia usługi i trwa 30 dni.
4. Wersja rv pomija kolejkę oczekujących na miesce w danym obszarze.
5. Wznowienie trwa do 30minut.
6. Wznowienie wymaga innego internetu - to jes tdziadostwo wg mnie i wielka wada
7. Rv ma niższy priorytet niż residential ale ma to znaczenie tylko przy max wysyconych obszarach. Patrząc na mapę to tylko czesc usa jak dotac tak ma, w Europie wysycenia nie widać.
8. Z residentiala można zrobić rv w druga stronę nie.
9. Reszta parametrów jak w residential.

Porownujac z tooway:
Opłata startowa (sprzet): tooway 1150 skylink 2000
Abonament: tooway 50/6 120pln, starlink 100/12 280pln za rv
Tooway ze sprzetem w dzierżawie 140 za mc.

Cały czas mnie razi konieczność aktywacji przez inny net, na szczęście robi się to przez www w panelu na stronie więc można zawsze poprosić kogoś na 2 końcu świata by jak kontakt się urwie zalogował się i kliknął.
I ciekawostka - jeszcze niedawno sprzęt w tooway kosztował 1500pln. Dziwnym trafem teraz jest taniej bo 999.
Odpowiedz
Ponieważ dostawa jest za darmo a usługę można testować 30 dni zdecydowałem się na próbę Smile
Wybrałem wersję RV (dla kamperów) z uwagi na możliwość zawieszania i odwieszania usługi praktycznie od ręki - rozwiązanie nie będzie generowało kosztu poza naprawdę potrzebnym okresem. 
Pomimo tego że SL nie występuje na razie w wersji dla firm, to można go wrzucić w koszty, co prawda bez VAT-u ale zawsze coś. 

Poniżej krok po kroku jak to zrobić:

1. Wchodzimy na starlink.com

2. Wybieramy "Kamper"

3. Podajemy adres, który w zasadzie niczemu nie służy wg mnie. Forma to Ulica, Miasto, Kraj. Mozna użyć prawdziwego chcąc kiedyś zmieniać usługę na Residential (co na razie nie jest możliwe).

4. Podajemy dane, email, telefon, adres dostawy i dane karty kredytowej.

5. sprawdzamy czy wszystko się zgadza i klikamy "Złóż zamówienie".

6. Powinien pojawić się komunikat potwierdzenia.

7. Na mail otrzymamy również takie potwierdzenie:

8. Nigdzie nie ma hasła więc dajemy na starlink.com przypomnij hasło by zalogować się do panelu (tu nazywa się zablokowane):

9. Otrzymamy kolejny mail:

.jpg   f09.jpg (Rozmiar: 26.09 KB / Pobrań: 95)
10. Po zalogowaniu ukaże się panel użytkownika, ze stanem zamówienia, saldem i możliwością zarządzania stanem usługi (zaznaczyłem na czerwono).

11. Mamy teraz też dostęp do sklepu z akcesoriami (dziwne że bez konta nie można sobie nic oglądać). Akcesoria są pieruńsko drogie i w większości kupowanie ich nie ma sensu. Mamy tam dostępne:

.jpg   f12.jpg (Rozmiar: 28.83 KB / Pobrań: 86)

.jpg   f13.jpg (Rozmiar: 49.02 KB / Pobrań: 83)

I na koniec zasady zwrotu sprzętu i oddawania pieniędzy w wypadku rezygnacji z usługi:

Odpowiedz
Z niby drobiazgów - ale może w jakiejś sytuacji istotne: podobno starlink standardowo pobiera około 100W energii. To i mało i NIE mało jednocześnie, zależnie od sytuacji.
AKA emir - Irlandia, Munster.
Odpowiedz
(2022-08-29, 01:07 AM)bialy100k napisał(a): Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogowaćZ niby drobiazgów - ale może w jakiejś sytuacji istotne: podobno starlink standardowo pobiera około 100W energii. To i mało i NIE mało jednocześnie, zależnie od sytuacji.

Zależy od temperatury. Ma wbudowana grzałkę ale normalnie powinien brać ok 30-40w w idle  i przy małym obciążeniu. Nie wiem jeszcze czy grzałkę da się zdezaktywować. 
Czyli porównywalnie z Tooway.
Wadą nr 1 jest dla mnie na dzień dzisiejszy brak możliwości reaktywacji usługi bezposrednio za jej pomocą i konieczność użycia innego łącza.
Odpowiedz
Aby odczytać wiadomość musisz się zarejestrować lub zalogować
Odpowiedz
Odpowiedz
Odpowiedz
Odpowiedz
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »