Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DSP/BSP Lodówka i zamrażarka przy blackout. Test 1
#31
(2021-12-03, 02:54 PM)gajowy napisał(a): Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogować
(2021-12-03, 02:49 PM)Buła napisał(a): Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogować
(2021-12-03, 02:22 PM)gajowy napisał(a): Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogowaćWymiana temperatury między obiektami/ośrodkami jest większa im większa jest różnica temperatur tych obiektów/ośrodków, więc będzie lepiej im w lodówce będzie cieplej (a w pomieszczeniu chłodniej).
Jak wyłączą prąd, to będziesz miał pewnie chłodniej w domu.

Dużo piszesz o współczynniku mocy, on jest wysoki gdy mamy nieobciążone urządzenia indukcyjne, silnik lodówki jest na stałe połączony z kompresorem, więc jest zawsze obciążony, czyli współczynnik cos fi będzie bliski 1.

Sama elektronika tej lodówki ma fi ok 0,5. Mierzę dokładnie bo potem zdziwienie że gdzieś ucieka połowa mocy.

Bo pewnie niedociążony zasilacz na taki kiepski współczynnik.

Cytat:Wymiana temperatury między obiektami/ośrodkami jest większa im większa jest różnica temperatur tych obiektów/ośrodków, więc będzie lepiej im w lodówce będzie cieplej
 Chyba nie jest to jednoznaczne, chodziło mi o to, że na początku temperatura w lodówce będzie dość szybko rosła, ale ten wzrost zacznie z czasem spowalniać.


No nie zauważyłem jednoznacznie wyraźnego spowolnienia. Zrobię potem 3-ci test, zabiorę wszystko z zamrażarki (wstawię zapychacze) gdzie indziej i pozwolę lodówce całkiem się nagrzać (tak ze 24h lub lepiej 48h).
Odpowiedz
#32
(2021-12-03, 02:22 PM)gajowy napisał(a): Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogowaćDużo piszesz o współczynniku mocy, on jest wysoki gdy mamy nieobciążone urządzenia indukcyjne, silnik lodówki jest na stałe połączony z kompresorem, więc jest zawsze obciążony, czyli współczynnik cos fi będzie bliski 1.

To jeszcze taka ciekawostka z tą mocą - całkowite straty z tego tytułu na tej konkretnej lodówce przy długim czasie rejestracji to około 5%. 2% jest gdy pracuje kompresor.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości