Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cygara
@Ted: jedni potrzebuja papierosow/tytodniu, inni alkoholu. Kawe i czekolade to raczej trzymalbym dla siebie jako element o wadze strategicznej Wink
Odpowiedz
Skala kryzysu może być różna. Nie zawsze jest to tak, że ludzie się będą rzucać na handel typu jedzenie/paliwo za cokolwiek co można spalić lub gardło przepłukać.
Ja rozróżniłbym zapas alkoholu dla siebie oraz na handel i nie przyjmował się tym czy Johnny Walker jest dobry do odkażania ran, ani czy spirytus będzie dobry do picia.

Jak pójdziemy drogą czegokolwiek do picia i czegokolwiek do palenia bo "ludzie zawsze będą tego potrzebować" to zrobimy duży zapas śmieci których nie użyjemy bez naprawdę dużego kryzysu. Wyobrażasz sobie pójść np.: do lekarza z butelką taniej wódki jako "prezentem"? W drugą stronę nie ma też sensu wyciągać flachy za 6 stów gdy kupimy za nią kilogram ryżu.

Potrzeba różnych wariantów
Odpowiedz
Ja np nie pale, wiec jakiekolwiek uzywki tytoniowe bylyby dla mnie jedynie przechowalnia wartosci.
Odpowiedz
(2021-08-02, 11:37 PM)Buła napisał(a): Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogowaćKolejny temat jaki postanowiłem zrealizować to zapas cygar. Z myślą o handlu w razie SHTF.
Myślę, że ten wątek dla beki zacząłeś... Wink
Ilu w okolicy Twojej może mieszkać miłośników cygar? Huh
Marian
Odpowiedz
Dlatego z dobrego bimbru można zrobić whiskey i wódkę na każde podniebienie. Oczywiście trzeba trochę praktyki 😉, ale efekty będą znane w okolicy
Odpowiedz
Aby odczytać wiadomość musisz się zarejestrować lub zalogować
Marian
Odpowiedz
Odpowiedz
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości