Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Broń CP w akcji
A tymczasem padają kolejne argumenty za delegalizacją CP. Film i relacja ze strzelaniny. 
Komentarz trochę mnie rozwala - szczególnie nt. celności w porównaniu do WPB.

Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogować

Na temat tej sprawy wypowiedział się były antyterrorysta Jerzy Dziewulski: – To broń ładowana z przodu lub z tyłu kulą lub prochem. Jest równie niebezpieczna, jak dzisiejsze pistolety, a nawet można powiedzieć, że jeszcze bardziej – wyjaśnia Jerzy Dziewulski (78 l.). Dlaczego? – Z takiej broni bardzo trudno jest celnie strzelić. Mierząc np. w nogi, można strzelić w klatkę piersiową, a celując w klatkę piersiową trafić w głowę. Szczególnie gdy strzela osoba, która nie jest wyszkolona w strzelaniu. To jest broń, z której można zabić człowieka. Tu nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. To broń śmiercionośna i trzeba to głośno powiedzieć – dodał Jerzy Dziewulski.

Odpowiedz
Big Grin 
Nigdy nie ładowałem broni CP "kulą lub prochem", a trochę strzelałem, wiec zawsze robiłem to źle?  Big Grin
Ale ja nie jestem ekspertem od broni i terroryzmu  Wink
Odpowiedz
Jeszcze trochę takich wypowiedzi "ekspertów" i zakażą posiadania CP. O to przecież chodzi, a jeżeli fakty nie zgadzają się z opiniami "ekspertów" tym gorzej dla faktów.
Odpowiedz
Nie przejmował bym się tym specjalnie. Dlaczego?
Jest to kolejny incydent. Kolejna medialna gówno burza na temat CP. Kolejny "obiektywny" i "fachowy" komentarz "specjalisty z policji".
CP nie ma lobby. Obecna władza już dawno mogłaby zdelegalizować broń CP gdyby tylko miała taki zamiar. To jest malutka grupa ludzi.
- Fani CP, którzy chcą po prostu strzelać z historycznej broni wyrobią pozwolenia, przeważnie zresztą je mają.
- Preppersi oraz patopreppersi oraz różni wolnościowcy i tak przeważnie partii karmicielki nie wspierają. Przesiądą się na łuku, proce, mocne wiatrówki czy inne ersatze ersatzu.
- większość Mietków którzy "se kupili remika" i tyle, jeśli wspierali partię to nadal będą to robić bo będą wieku nie mieć broni a mieć pełną miskę.

A jednak tego nie robią. Polityk wykonuje akcje które wpłyną pozytywnie na jego notowania w kolejnej turze wyborów. A prawda jest taka, że posiadanie broni to w Polsce marginalne, drogie hobby. Tak. Hobby. Po zakupie broni (czy to CP czy WBP) człowiek zaczyna ogarniać, że zamiast więcej wolności ma więcej odpowiedzialności. Prawo dostępu do broni u 99,9% ludzi jest na którymś tam miejscu w liście rzeczy które decydują o postawienie krzyżyka w urnie. Zarówno u zwolenników posiadania, jak i u zwolenników ograniczeń. Ile znacie ludzi, którzy powiedziałyby, że partia X jest super we wszystkim, ale zabierają mi rewolwer z XIX w. Więc głosuje na beznadziejną partie Y która mi ten rewolwer mieć pozwoli.

Chyba, że akurat skończy im się inwencja na różne "patrzcie co robimy dla waszego dobra" i wtedy sięgną po "zabieramy groźną broń z rąk psycholi"
Odpowiedz
"partia X jest super we wszystkim, ale zabierają mi rewolwer z XIX w. "
Nie ma takich partii. A na partie ktora mi cos zabierze, zwlaszcza ograniczy prawo do broni -nie zaglosuje.
Odpowiedz
Aby odczytać wiadomość musisz się zarejestrować lub zalogować
Odpowiedz
Odpowiedz
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości