Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BSP - higiena w bloku przez dwa tygodnie
#11
(2021-09-14, 04:54 PM)Buła napisał(a): Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogowaćA stara metoda z wapnem do latryny nie starczy ?

Mam na działce sporadycznie używaną "sławojkę", zbudowaną pod potrzeby, które oby nigdy się nie pojawiły Wink
Wapno dla celów dezynfekcji tam stosowane robi dobrą robotę.
Marian
Odpowiedz
#12
Jeszcze jedna uwaga, ręce trzeba umyć po 1 i 2 głównie chodzi o spłukanie. Czyli możemy umyć w miseczce z odrobiną wody z mydłem lub innym środkiem bakteriobójczym i potem trzeba spłukać czystą. Możecie przeczytać w książkach że od zawsze tak się myło ręce. Wytarcie rąk chusteczką taką nawilżoną nawet ze środkiem dezynfekcyjnym odwleka problemy ale nie likwiduje. Po kilku dniach jeżeli nie będziecie myć rąk to dostaniecie biegunki. Sposób sprawdzony na długich wyprawach. Zawsze po ..., myj ręce w czystej/bieżącej wodzie.

Nie wyobrażam sobie aby walić pod balkon, przypomnijcie sobie zarazy średniowiecznych miast. Muchy choroby i reszta dziadostwa nie da wam żyć. Dodatkowo stworzy konflikty pomiędzy tymi co żyją na niższych piętrach z tymi z wyższych. Blok musi się zebrać i wykopać dół/przeciągnąć kontener na ubocze gdzie będą wywalane worki z nieczystościami. Dodatkowo jakiś worek z wapnem do posypywanie może spryskiwanie domestosem.
Odpowiedz
#13
Wystarczy, że miejsce składowania śmieci będzie kawałek od mieszkań i będzie czymkolwiek przykryte. Zobacz jak wyglądają wiaty śmietnikowe: nieraz <10m od najbliższych okien i często kosze są przepełnione. Fakt. Śmieci czekają tam góra tydzień, ale wciąż - dzięki temu, że nieczystości są w workach - problem odwleka się w czasie.

To jest słuszne działanie, właściwe. Nawet nie trzeba tak dużo.

Obawiam się, że "zebranie się" bloku potrwa i nie obejdzie się bez walki. Dlaczego?
1. Ludzie nie chcą bawić się w kryzys. Oni płacą za usługi i mają być! Przez kilka dni na pewno będą dominować głosy że trzeba administrację zmusić do rozwiązania naszych problemów. A jak powiesz że trzeba dół wykopać na kupę to powiedzą, że jesteś głupi i żebyś nie robił roboty za administrację a oni to już na pewno nie będą robić.
2. Ludzie się wstydzą. Wstydzą się tego, że .... Robią kupę. Chwilę potrws zanim ktoś się przyzna, że ma nasrane do worków/wiadra i kisi się z tym w domu tydzień.
3. To są ci sami ludzie którzy nie sprzątają po swoim psie, parkują auto tak że przeszkadza innym, nie chce im się zgnieść butelki przed wyrzuceniem do kosza itp. to są też Ci ludzie którzy poczekają do północy żeby wylać zawartość wiadra-toalety pod balkon.
4. Nawet jeśli chcą - problemem może być brak zapasów. Walenie do worka to spokojnie 2 worki na osobę na dzień. 30 worków na osobę na 2 tygodnie. Rzuć okiem u swoich blokowych znajomych ile mają worków w domu. Może mają, bo są po zakupie 3 kolorów worków na śmierci bo segregują. A może nie.
Jak moimi zapasami podzielę się z kilkoma mieszkaniami - ma to jakiś sens. Są takie małe bloki że klatka ma dzień 9 mieszkań i w tym ze dwa puste. Jak jesteśmy sami na 30+ mieszkań....
Odpowiedz
#14
I jeszcze mały tip po testach - cienkie tanie worki przepuszczają częściowo zapach po x dniach. Uwaga na worki eco te sa kompletnie do kitu bo podciekają dość szybko.
Odpowiedz
#15
@Bura2 Tak śmietnik oddalony od bloku to dobry pomysł. Z ludźmi aby coś wspólnie zrobili teraz jest problem, wszystko im się należy bo płacą. Jednak jak pokazuje historia w trudnych warunkach można czasami zjednoczyć ludzi to prostych działań. Więc jak im się wytłumaczy że zamiast robić pod balkonem trzeba wykopać dziurę 50m od bloku i tam się załatwiać to w sprzyjających okolicznościach może się udać a wiele zaoszczędzą na problemach.
Wydaje mi się również że wtedy po takiej debacie (o nieczystości) zobaczysz który sąsiad jest rozsądny i wtedy można zebrać grupę, to wydaje mi się dodatkowym atutem.

@Bułą Też testowałem te worki eko, one się same rozpadają więc ich omijam dalekim łukiem.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości