Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BSP - blokowy system przetrwania - WODA
Woda to wąskie gardło podczas kryzysów.
Można założyć scenariusz, w którym gotowanie oznacza bliskie stu procentom wykorzystanie wody, np. zalewanie wrzątkiem kaszy kuskus, liofilizatów, robienie herbaty czy kawy. Odpadają wtedy straty wody, np. po jajkach.
Kobiety, jeśli będą musiały, poradzą sobie. Robiły to od zawsze, i jeśli będą musiały przestawić się na szklankę wody, to to zrobią, i to szybciej niż myślimy.

Przy okazji, mam w domu kilka składanych wiader. Nie ufam im do końca, więc w razie kryzysu i beczkowozu założyłbym wyłożenie ich od środka workiem na śmieci.
Odpowiedz
Nie rozwiązałem i zakładam że się nie ewakuuję - nie ma gdzie.
Mieszkając w Krakowie jesteś uziemiony - wszelkie okoliczne tereny są już zajęte czy to przez developerów czy to 'nowobogackich'. Więc ewakuować się nie masz gdzie. A nie każdy ma na tyle nadmiaru gotówki, żeby kupować i utrzymywać więcej lokali mieszkalnych.
Staram się mieć w domu zapas około 10l wody i to w zasadzie wszystko co jestem w stanie na swoim metrażu zmieścić.
Odpowiedz
Masz mały metraż, rozumiemy to, ja ostatnie 3 lata żyłem w wynajmowanym pokoju. Też miałem mało miejsca. Jeśli nie masz teraz gdzie trzymać wody to można chociaż pomyśleć o jakimś filtrze do uzdatnienia wody znalezionej w terenie. Taki filtr plus zapas worków zajmą tyle miejsca co butelka 1,5l.
Odpowiedz
@geek_on do tego nawiązuje w innych działach. Żywność i higiena. Po prostu przez to że jest to wąskie gardło to musimy podporządkować resztę przygotowań pod oszczędzanie wody.

@ peryskop. Myślę co można zrobić na Twoim miejscu zawias na 3 dni samej wody do picia i plan na uzupełnianie?
Odpowiedz
Filtry mam - nawet 2 jeden mały, taki osobisty i drugi taki o większej przepustowości dla rodziny.
Odpowiedz
Aby odczytać wiadomość musisz się zarejestrować lub zalogować
Odpowiedz
Odpowiedz
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości