Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BSP - apteczka/ apteczka początkującego.
Dorzuciłbym jeszcze jako pomysł plastry na odciski na stopy. Dziś nie spędzam w butach aż tyle czasu, ale czasem mam odcisk na palcu - upierdliwe. Plastry kosztują kilka zł, mogą leżeć a na pewno podniosą komfort i to znacznie.
zapraszam na bushmot.blogspot.com
Odpowiedz
(2022-03-08, 04:34 PM)bushmot napisał(a): Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogowaćMoże to jest proste, banalne i nie pasuje to profesjonalnej apteczki preppersa, ale wrzuciłbym jeszcze taśmę izolacyjną. Kilka razy miałem sytuację gdzie plaster nie do końca chciał się trzymać, gdzie nawet niewielkie draśnięcie urastało do rangi problemu bo się opatrunek odklejał/odpadał i drażniło to ranę i zranionego Wink

I zanim powiecie że nie umiem założyć opatrunku - sam się do tego przyznam - nie jest to moja mocna strona. 

Za to wspomagając się taśmą izolacyjną  - udawało mi się  opanować kwestię gównianego kleju w plastrach/złego założenia plastra. Może i skóra pod nią nie oddycha, ale na wypadek sytuacji awaryjnej i konieczności dotarcia do lekarza - lepsze to niż walka z opatrunkiem.

Z tą taśmą byłbym ostrożny, rana musi oddychać a bakterie beztlenowe też są groźne. Trzeba znaleźć odpowiednie plastry/opatrunki.
Odpowiedz
@Masełko - zakładam, że nie będę naklejał taśmy bezpośrednio na ranę tylko obok. Wiem, ze to nie najlepsza opcja, ale zabezpieczenie żeby się plaster właściwy nie zsuwał. No i na czas dotarcia do pomocy fachowej, a nie na stałe Wink
zapraszam na bushmot.blogspot.com
Odpowiedz
(2022-05-10, 03:48 PM)Masełko napisał(a): Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogować
(2022-03-08, 04:34 PM)bushmot napisał(a): Aby widzieć linki musisz się zarejestrować lub zalogowaćMoże to jest proste, banalne i nie pasuje to profesjonalnej apteczki preppersa, ale wrzuciłbym jeszcze taśmę izolacyjną. Kilka razy miałem sytuację gdzie plaster nie do końca chciał się trzymać, gdzie nawet niewielkie draśnięcie urastało do rangi problemu bo się opatrunek odklejał/odpadał i drażniło to ranę i zranionego Wink

I zanim powiecie że nie umiem założyć opatrunku - sam się do tego przyznam - nie jest to moja mocna strona. 

Za to wspomagając się taśmą izolacyjną  - udawało mi się  opanować kwestię gównianego kleju w plastrach/złego założenia plastra. Może i skóra pod nią nie oddycha, ale na wypadek sytuacji awaryjnej i konieczności dotarcia do lekarza - lepsze to niż walka z opatrunkiem.

Z tą taśmą byłbym ostrożny, rana musi oddychać a bakterie beztlenowe też są groźne. Trzeba znaleźć odpowiednie plastry/opatrunki.

Szarą taśmę stosowałem do mocowania jałowego opatrunku na naprawdę dużej ranie (w koło oczywiście). Świetnie zdała egzamin.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości